Načítavam...

Fínsko

15. apríla 2018

Začiatkom apríla tohto roku som mal možnosť navštíviť služobne Fínsko.  Kým tu na Slovensku sa už jar ukazovala v plnej sile, tak vo Fínsku bolo čerstvých 6°C.  Bývali  sme meste Lahti, ktoré je vzdialené severne od Helsínk približne 100km. Bohužiaľ na fotenie nebolo moc času, ale spravil som aspoň pár fotiek v Lahti.

 Východ slnka v Lahti.

Ráno v Lahti 

 

Cestou z Lahti do Helsínk sme videli aj takéto autíčka a trošku aj z fínskeho vidieka.

Hartwall arena, miesto konania MS v hokeji. V tejto aréne sme vyhrali nad Českou republikou zápas o tretie miesto.

Keďže sme mali dosť nahustený program, tak v Helsinkách sme sa kolegovcami stihli len trošku pomotať v okolí prístavu a miestneho trhoviska.

SkyWheel Helsinki

Pamätník Keisarinnankivi stojí na trhoviskovom námestí a je najstaršou verejnou pamiatkou v širšom okolí aj na námestí. Slávnostne pamätník odhalil ruský cár Mikuláš I. 18 decembra 1835. Postavili ho z červenej tvrdej žuly.

Chrám večného spánku Panny Márie je pravoslávnou katedrálou Fínskej pravoslávnej cirkvi v hlavnom meste Fínska, Helsinki.

Havis Amanda je socha nahej ženy umiestnená na Tržnom námestí v Helsinkách. Je dielom sochára Ville Vallgrena, vytvorená v Paríži roku 1906.

Evanjelická katedrála v Helsinkách (fín. Helsingin tuomiokirkko alebo Suurkirkko) je hlavnou dominantou hlavného mesta Fínskej republiky a nachádza sa na Senátnom námestí.

 

  • Leave a comment

0 Shares
Tweet
Pin
Share